Co u nas

Co u nas?

liczba odwiedzin: 160352
 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie tegorocznego roku szkolnego nie należało do najłatwiejszych. Po 18-tu latach funkcjonowania, gimnazjum ulega likwidacji. Dlatego też nastroje nie były radosne. Podczas uroczystości dominowały nostalgia,  wspomnienia, pożegnania i podziękowania. Oczywiście najpierw w obecności grona pedagogicznego i przybyłych gości rozdano nagrody i świadectwa z czerwonym paskiem Wśród przybyłych gości znaleźli się: Wójt Gminy Lutomiersk p. T. Borkowski, Przewodniczący Rady Gminy p. T. Rychlik, dyrektor  Samorządowego Centrum Usług Wspólnych p. A. Kiedrzyńska wraz z pracownicami  p. M. Kaźmierczak, p. G. Witosławską  i  p. Z. Makowską.  Pan Wójt podziękował za długoletnią współpracę gronu pedagogicznemu, wszystkim pracownikom oświaty, życzył mimo wszystko, radosnych,  spokojnych wakacji i udanego wypoczynku.  Dyrektor p. A. Kmiecik również serdecznie podziękował za wkład pracy i wysiłek, owocną całoroczną pracę, bardzo dobre wyniki z egzaminów gimnazjalnych. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną o naszym gimnazjum.  Rada Rodziców przyłączyła się do pożegnania i z łezką w oku dziękowała za  wszystko.

  Po części oficjalnej uczniowie wraz  z wychowawcami udali się do klas, by odebrać świadectwa, pożegnać się z kolegami i zacząć długo oczekiwane wakacje.  Tak zakończył się ostatni dla gimnazjum rok szkolny 2016/2017.

  Życzymy, aby wszyscy uczniowie, którzy opuścili mury naszego gimnazjum, wyrośli na wartościowych i mądrych ludzi, by nie zapominali o nauczycielach, którzy włożyli wiele wysiłku w ich edukację i wychowanie, by wszystkie zawiązane przyjaźnie przetrwały niejedną burzę i próbę czasu.

 • Sekretariat szkoły

  W dniach od 3 do 30 lipca 2017 roku sekretariat szkoły nieczynny.

 • 22 czerwca pożegnaliśmy naszych absolwentów

  22 czerwca pożegnaliśmy naszych absolwentów – uczniów klas III Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku. Serdecznie gratulujemy Wam wszystkich sukcesów: licznych świadectw z wyróżnieniem (nagrody Wójta Gminy Lutomiersk za najlepsze średnie otrzymały Dominika Gabrysiak z kl. IIIb i Małgorzata Sieńska z kl. IIIc), nagród, wyróżnień wywalczonych w wielorakich konkursach, olimpiadach i zawodach (statuetkę sportowca roku otrzymał Kacper Bartosik z kl. IIIc).

  Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na przestrzeni ostatnich 3 lat!

  Życzymy by kolejne lata, już w nowych szkołach, przyniosły Wam wiele sukcesów i satysfakcji!

  Pamiętajcie o nas!

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego 2016/17

  Gimnazjum im. Leszka Czarnego

  w Lutomiersku

  21.06.2017r.(środa), godz. 10.00 – Msza Św. w kościele parafialnym w Lutomiersku

  22.06.2017r. (czwartek), godz. 15.00 – zakończenie nauki w Gimnazjum klas III

  23.06.2017r. (piątek), godz. 8.00 – zakończenie roku szkolnego 2016/17 połączone z podsumowaniem działalności Gimnazjum na przestrzeni 18 lat

 • Serdecznie zapraszamy na uroczystość 
  zakończenia roku szkolnego, połączoną 
  z podsumowaniem działalności Gimnazjum 
  na przestrzeni lat w najbliższy piatek, 
  23 czerwca o godz. 8.15.
  

 • Uwaga!!!

  W ostatnim tygodniu nauki obowiązuje skrócony rozkład zajęć - lekcje kończa się o 12.30 (odwozy tuz po zakończeniu lekcji)

 • Skrócone lekcje 13 czerwca 2017

  Skrócone lekcje, 13.06.2017r. (wtorek), z uwagi na klasyfikacyjną radę pedagogiczną

  1. 8.00 – 8.40

  przerwa 8.40 – 8.50

  1. 8.50 – 9.30

  przerwa 9.30 – 9.40

  1. 9.40 – 10.20

  przerwa 10.20 – 10.30

  1. 10.30 – 11.10

  przerwa 11.10 – 11.20

  1. 11.20 – 12.00

  przerwa 12.00 – 12.20 (obiad)

  1. 12.20 – 13.00

  przerwa 13.00 – 13.05

  1. 13.05 – 13.40

  przerwa 13.45 – 13.50

  1. 13.50 – 14.25

   

  odwozy – ok. 14.30

  Klasyfikacyjne posiedzenie rady pedagogicznej – 14.45

 • Zebranie z rodzicami

  Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku zebranie z rodzicami/opiekunami podsumowujące pracę i osiągnięcia w mijającym roku szkolnym. Zebranie połączone z konsultacjami odbędzie się w najbliższą środę, 7 czerwca

  w godzinach 17.00 – 19.00.

 • Dzień Dziecka w Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku

  1 czerwca to szczególny, pełen uroku, powrotu do dzieciństwa i beztroskich chwil, dzień.  Każdy z nas, zarówno młodszy jak i starszy, potrzebuje miłości, czułości i opieki. Dyrektor, nauczyciele i Rada Rodziców zrobili wszystko, aby gimnazjaliści poczuli się tego dnia najważniejsi.  Od samego rana młodzież brała udział w „szkolnym omnibusie” - konkursie na wesoło. Reprezentanci poszczególnych klas musieli zmierzyć się z różnorodnymi pytaniami z wielu dziedzin. W tej rywalizacji najlepsza okazała się klasa III a, drugie miejsce zajęła I d, trzecie I b.  Następnie wszyscy wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. Tam otrzymali w prezencie lody od Rady Rodziców oraz wzięli udział we wspólnym czytaniu wybranych książek  (akcja z inicjatywy „Biblioteki w szkole”). Spotkała się ona  z ogromnym zainteresowaniem. Przez pół godziny młodzież czytała wybrane przez siebie fragmenty książek, zachęcając tym innych do częstszego  zaglądania w karty „najlepszych przyjaciół”.   Po uczcie duchowej przyszedł czas na ciała. Drużyny chłopców walczyły o puchar w piłce nożnej, a dziewczęta biegały i skakały w dal. Po tych emocjach  każda z klas zjadła pieczone kiełbaski i integrowała się z kolegami i koleżankami z innych klas.

  To był bardzo przyjemny dzień. Śmiechom, radościom, pozytywnym  emocjom nie było końca. Życzymy, aby to święto trwało przez cały rok. Aby każde dziecko było szczęśliwe, doceniane i kochane. Aby codziennie  gościł na jego  twarzy tylko szczery uśmiech, a słońce świeciło pięknie, nie tylko 1 czerwca ale… przez cały rok.

 • Konkurs fizyczno-fotograficzny "Zjawiska fizyczne wokół nas"

  Kolejny sukces naszych uczniów, a dokładniej uczennic. W maju zainteresowanie fotografią uczennice wzięły udział w XV Ogólnopolskim konkursie fizyczno-fotograficznycm "Zjawiska fizyczne wokłł nas". Natalia Łykowska (klasa 3c) oraz Julia Dargiel (klasa 1b) uzyskały tytuł LAUREATA w kategorii "Eksperyment" a Dominika Gabrysiak (klasa 3b) otrzymała wyróżnienie również w tej kategorii.

  Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

  "Wystawa fotograficzna zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych będzie zaprezentowana w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu, a także na XXIV Ogólnopolskim Zjeździe Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych w Opolu, we wrześniu 2017r. Najciekawsze zdjęcia zostaną opublikowane w postaci kolorowej wkładki w biuletynie PSNPP

  „Nauczanie Przedmiotów Przyrodniczych”."

 • 02.06.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs OMNIBUS.

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka 01.06.2017r. w naszym Gimnazjum

  • spotykamy się o godz. 8.00 w salach lekcyjnych z wychowawcami (sprawdzenie listy obecności)

  • godz. 8.15 – szkolny konkurs wiedzy Omnibus 2017 
  (sala gimnastyczna)

  • godz. 10.00 – 10.30: udział w akcji „Czytamy w Dzień Dziecka!” 
  (każda klasy wraz ze swoim wychowawcą)

  • 10.30 – 13.30 – wspólne grillowanie i zawody sportowe
  (ws. zawodów informacje u nauczycieli w-f)

  Uwaga! Koniec zajęć w dn. 01.06 o godz. 13.30 (odwozy tuż po zawodach)

 • Nabór do szkół ponadgimnazjalnych

  UWAGA TRZECIOKLASIŚCI!

  Uczniowie, którzy wybierają szkoły ponadgimnazjalne z Łodzi dokonują tego poprzez system znajdujący się pod następującym adresem https://lodz.e-omikron.pl/omikron-parents/main.action  
  Każdy samodzielnie zakłada konto podając jako login swój numer PESEL. 

  Uczniowie, którzy wybieraja szkoły ponadgimnazjalne z poza Łodzi dokonują tego poprzez system znajdujący się pod następującym adresem https://lodzkie.edu.com.pl/kandydat/app/   
  Każdy loguje się tutaj korzystając z loginu i hasła, które otrzymał w szkole

  Szczegółowe informaje dotyczące rekrutacji do szkółponadgimnazjalnych w Łodzi znajdziecie na stronie Urzędu Miasta Łodzi http://uml.lodz.pl/miasto/edukacja/nabor_do_szkol_ponadgimnazjalnych  
  Gdybyście mieli jakieś pytania czy trudności związane z rekrutacją zapraszamy do nauczycieli informatyki

 • Widowisko historyczne

   8 maja w naszym Gimnazjum gościła agencja widowisk historycznych z Torunia - Arkona, która przeniosła naszych uczniów (klasy IIabc) w czasie do lat świetności Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Zajęcia na pewno na długo zapiszą się w naszej pamięci, choćby z uwagi na ciekawą tematykę, jak i wyjątkowy sposób ich przeprowadzenia:)

 • Konkurs matematyczny KANGUR

   

  16 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Uczniowie w ciągu 75 minut mieli do rozwiązania 30 zadań. W konkursie brało udział czternaścioro uczniów naszego gimnazjum. Wyróżnienie otrzymał Michał Mielczarek z klasy I a. Na uwagę zasługują także dobre wyniki Adriana Plesińskiego z klasy I a oraz Wiktorii Płonki z klasy IIIb. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • 11.05.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Sandomierza.

 • Wycieczka do Sandomierza

   W dniach 26-28 kwietnia 2017r. uczniowie klas drugich wyjechali na wycieczkę do malowniczego Sandomierza. Wyruszyliśmy autokarem spod szkoły wczesnym rankiem.

  Na miejscu było pięknie i choć Sandomierz przywitał nas pochmurną i deszczową pogodą, nie przeszkodziło to nam w poznawaniu jego walorów. Jak wiadomo miasto jest domem serialowego Ojca Mateusza. Zobaczyliśmy Artura Żmijewskiego i innych cenionych aktorów. Nie obyło się bez zdjęć i wywiadów.

  Ostatni dzień naszej podróży zakończył się odwiedzeniem ruin zamku Krzyżtopór, potem pojechaliśmy już prosto do domu, gdzie czekali na nas rodzice. Przygody i emocje jakie towarzyszyły nam przez te trzy dni były niezapomniane, liczymy, że następna wycieczka będzie równie udana.

  Ewelina Staszek i Patrycja Pawlak

 • Zebranie z rodzicami

   

  Zebrania wychowawców z rodzicami oraz konsultacje z nauczycielami - środa 10 maja w godzinach 17.15-19.00

  Zapraszamy!

   

Aktualności

Kontakt

 • Gimnazjum im.Leszka Czarnego w Lutomiersku
  ul. Piłsudskiego 1
  95-083 Lutomiersk
 • 43 677-51-02

Galeria zdjęć