Co u nas

Co u nas?

liczba odwiedzin: 150501
 • Nabór do szkół ponadgimnazjalnych

  UWAGA TRZECIOKLASIŚCI!

  Uczniowie, którzy wybierają szkoły ponadgimnazjalne z Łodzi dokonują tego poprzez system znajdujący się pod następującym adresem https://lodz.e-omikron.pl/omikron-parents/main.action  
  Każdy samodzielnie zakłada konto podając jako login swój numer PESEL. 

  Uczniowie, którzy wybieraja szkoły ponadgimnazjalne z poza Łodzi dokonują tego poprzez system znajdujący się pod następującym adresem https://lodzkie.edu.com.pl/kandydat/app/   
  Każdy loguje się tutaj korzystając z loginu i hasła, które otrzymał w szkole

  Szczegółowe informaje dotyczące rekrutacji do szkółponadgimnazjalnych w Łodzi znajdziecie na stronie Urzędu Miasta Łodzi http://uml.lodz.pl/miasto/edukacja/nabor_do_szkol_ponadgimnazjalnych  
  Gdybyście mieli jakieś pytania czy trudności związane z rekrutacją zapraszamy do nauczycieli informatyki

 • Widowisko historyczne

   8 maja w naszym Gimnazjum gościła agencja widowisk historycznych z Torunia - Arkona, która przeniosła naszych uczniów (klasy IIabc) w czasie do lat świetności Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Zajęcia na pewno na długo zapiszą się w naszej pamięci, choćby z uwagi na ciekawą tematykę, jak i wyjątkowy sposób ich przeprowadzenia:)

 • Konkurs matematyczny KANGUR

   

  16 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Uczniowie w ciągu 75 minut mieli do rozwiązania 30 zadań. W konkursie brało udział czternaścioro uczniów naszego gimnazjum. Wyróżnienie otrzymał Michał Mielczarek z klasy I a. Na uwagę zasługują także dobre wyniki Adriana Plesińskiego z klasy I a oraz Wiktorii Płonki z klasy IIIb. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • 11.05.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Sandomierza.

 • Wycieczka do Sandomierza

   W dniach 26-28 kwietnia 2017r. uczniowie klas drugich wyjechali na wycieczkę do malowniczego Sandomierza. Wyruszyliśmy autokarem spod szkoły wczesnym rankiem.

  Na miejscu było pięknie i choć Sandomierz przywitał nas pochmurną i deszczową pogodą, nie przeszkodziło to nam w poznawaniu jego walorów. Jak wiadomo miasto jest domem serialowego Ojca Mateusza. Zobaczyliśmy Artura Żmijewskiego i innych cenionych aktorów. Nie obyło się bez zdjęć i wywiadów.

  Ostatni dzień naszej podróży zakończył się odwiedzeniem ruin zamku Krzyżtopór, potem pojechaliśmy już prosto do domu, gdzie czekali na nas rodzice. Przygody i emocje jakie towarzyszyły nam przez te trzy dni były niezapomniane, liczymy, że następna wycieczka będzie równie udana.

  Ewelina Staszek i Patrycja Pawlak

 • Zebranie z rodzicami

   

  Zebrania wychowawców z rodzicami oraz konsultacje z nauczycielami - środa 10 maja w godzinach 17.15-19.00

  Zapraszamy!

   

 • Najfajniejsza szkoła gimnazjalna w powiecie pabianickim

   Z ogromną radością informujemy, że nasze lutomierskie gimnazjum zwyciężyło w konkursie na najfajniejszą szkołę gimnazjalną w powiecie pabianickim deklasując konkurencję (drugie miejsce osiągnęło czterokrotnie mniejszą liczbę głosów).

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu!

   

  plebiscytowi patronowali: portal naszemiasto.pl oraz Dziennik Łódzki

   

 • Egzamin gimnazjalny - już jutro!

  Kochani, to już jutro zaczynamy pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. Uczniowie klas pierwszych i drugich mają w te dni wolne od zajęć lekcyjnych. Nasi trzecioklasiści - Wy przychodzicie do szkoły z czarnym długopisem i legitymacja szkolną. Pamiętajcie, że o 8.15 widzimy się w szkole.

  Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dekoracja świąteczna.

 • UWAGA!!!

  💥💥 UWAGA!!! 💥💥💥
  Nasze gimnazjum bierze udział w konkursie na NAJFAJNIESZE GIMNAZJUM W POWIECIE PABIANICKIM. ❤ Bardzo liczę na pomoc z waszej strony. Reguły głosowania podane są na stronie:

  http://pabianice.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/gimnazjum-im-leszka-czarnego-w-lutomiersku,39113,1685247,t,id,kid.html 😄
  Głosowanie trwa tylko do 28 kwietnia. Oddanie codziennie paru głosów nie zajmuje dużo czasu, a może pomóc nam w wygraniu. 👑🏆 Każdy głos się dla nas bardzo liczy 💞 Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy oddane na naszą szkołę. Udostępnianie strony dalej jest bardzo mile widziane.🏆🏆🏆👑

 • Życzenia Świąteczne

  Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych 
  życzymy Państwu byśmy nadrobili w tych dniach 
  to wszystko na co ostatnio brakowało nam czasu, 
  byśmy nabrali dystansu do codzienności 
  i skupili się przede wszystkim na tym 
  co jest najważniejsze w naszym życiu. 
  Radosnego świętowania z bliskimi!
  Społeczność Gimnazjum 
  im. Leszka Czarnego w Lutomiersku
 • Imperium Rzymskie

  24 marca klasy pierwsze przeniosły się w czasy Imperium Rzymskiego.
  Wszystko za sprawą dwóch młodych historyków, którzy, odziani w stroje jednoznacznie kojarzące się ze starożytnością, przybliżali zebranym postaci: legionistów, patrycjuszy, plebejuszy i niewolników. Atrakcyjność lekcji polegała m.in. na możliwości wcielenia się w te osoby, a chętnych nie brakowało. Jednak największe zaciekawienie wzbudziła kolekcja replik broni. Po ciekawej prezentacji do czego służył każdy typ narzędzi służących do walki oraz sposobu obrony, uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się wszystkim zgromadzonym przedmiotom, czego nie omieszkali zrobić.

 • Konkurs "Mam Talent"

  W dniu 21.03.2017 roku cała społeczność szkolna naszego gimnazjum uczestniczyła w II edycji szkolnego konkursu „Mam Talent”. Do konkursu zgłosiło się 7 uczestników, którzy zaprezentowali się w różnych kategoriach. Były to przede wszystkim występy wokalne w języku polskim ale również i w języku niemieckim, gra na akordeonie oraz taniec połączony z gimnastyką artystyczną. Wszystkie występy wywarły bardzo duże wrażenie. A w niektórych z Nas wywołały nutkę zazdrości. Uczestnicy konkursu wykazali się bowiem nie tylko talentem, ale także wielką odwagą i umiejętnością radzenia sobie ze stresem i tremą. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy na kolejne edycje konkursu. Mamy bowiem nadzieję, iż z roku na rok będzie przybywało uczniów odważnych, zdolnych i chętnych do zaprezentowania swoich zdolności.

 • Zebrania i konsultacje

  Środa, 29 marca godz. 17.15 – 19.00

  Zebrania i konsultacje z rodzicami/opiekunami (wszystkie klasy).

  O godz. 17.15 rodziców/opiekunów uczniów kl. III zapraszamy na wspólne spotkanie na sali gimnastycznej.

  Zapraszamy

 • Ważna informacja dla rodziców

  Informujemy, iż nauczyciele Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku przystępują do strajku organizowanego przez ZNP w dniu 31.03.2017r.

  W tym dniu nie będą odbywać się w szkole zajęcia dydaktyczne, szkoła zapewni jednak opiekę uczniom, którzy w tym dniu przyjdą do szkoły.

 • 18.03.2017 Sukces goni sukces. 17 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym Nr 2 w Pabianicach rozstrzygnięty został III Powiatowy Konkurs dotyczący Energii ondnawialnej. W finale uczestniczyło czworo uczniów naszej szkoły. Ogloszenie wynikow było dla nich ogromną radością, zwłaszcza kiedy okazało się że:
  - I miejsce zdobyła Małgorzta Sieńska z klasy 3c
  - II miejsce zdobyła Nikola Chokoszewska z klasy 3a
  - III miejsce zdobyła Natalia Ponińska z klasy 2c

  Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesow.
 • 18.03.2017 Kolejny sukces, 17 marca miało miejsce ogloszenie wyników konkursu. Także tym razem uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się wspaniela. Dominika Gabrysiak z klasy 3b zdobyła II miejsce. Uczennica pisała pracę przedstawiającą "Na czym polega recykling i utylizacja złomu elektronicznego, w tym złomu komputerowego, jakie metale i w jakich ilościach mogą być pozyskiwane? Czy ten biznes się opłaca?". Temat ten wybrała jako jedyna z finalistów, co również zostało przedsawione podczas rozstrzygnięcia konkursu. Krystian Marczak z klasy 3a otrzymał wyróżnienie za pracę "Rodzice chcą kupić używany komputer do użytku domowego za 1000 zł. Doradź, na co muszą zwrócić uwagę oraz uzasadnij swoje sugestie."
 • 14.03.2017 Także w tym roku szkolnym nasi uczniowie brali w nim udział. Do finału konkursu zakwalifikowali się:
  • indywidualnie Natalia Łykowska - kasa 3c
  • drużynowo zespół Quens w składzie: Małgorzata sieńska (klasa 3c), Dominika Gabrysiak (klasa 3b), Nikola Chokoszewska (klasa 3a), Zuzanna Bal (klasa 3c), Ewelina Jarocińska (klasa 3c), Natalia Łykowska (klasa 3c), Malina Kochan (klasa 3c), Wiktoria Płnka (klasa 3b).
  Gratulujemy i życzymy powodzenia w sesji konkursowej, która odbędzie się 24 marca na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. 
 • 13.03.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Patrona.

 • Dzień Patrona

  Dzień Patrona w Gimnazjum. Im. Leszka Czarnego w Lutomiersku

  24 lutego w murach naszej szkoły rozpoczęły się, jak co roku, obchody Dnia Patrona.  Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły o 10.30, aby wziąć udział w wyjątkowo urozmaiconych zajęciach.  Klasy pierwsze zebrały się na sali gimnastycznej i tam aktywnie uczestniczyły w warsztatach pt. „Jak żyło się w średniowiecznym Lutomiersku?”, prowadzonych  przez koordynatorów projektu Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii dr.  Z. Głąba i dr.  S.  Adamkiewicza. Młodzież została zabrana w podróż do średniowiecznego Lutomierska, poznała tajniki pracy kata, burmistrza, wójta, rady miejskiej oraz  życia codziennego mieszkańców średniowiecznego  Lutomierska.  W tym samym czasie starsi koledzy, czyli klasy II, przygotowywali się do podsumowania i prezentacji projektów z historii- Zdarzyło  się 100 lat temu- Lutomiersk w czasie I wojny światowej, matematyki i fizyki - Matematyka i fizyka w obiektywie, plastyki - Konkurs plastyczny „Pomocna dłoń”, wychowania fizycznego - Sport w dziennikarskich komentarzach, edb - Działam bezpiecznie.  Natomiast trzecioklasiści  i drugoklasiści  nieprezentujący projektów brali udział w następujących warsztatach: Rekonstruujemy lutomierski zamek- czyli zabawa ze średniowieczną architekturą,  Warsztaty orgiami, Być jak średniowieczny skryba- nauka dawnego pisma, Pausenbrot- czyli zdrowo i smacznie po niemiecku, Królewna Śnieżka na nowo- warsztaty teatralne, Fitness - trening cardio. Klasy pierwsze również mogły wybierać wśród wielu ofert, a mianowicie: Interaktywnego pokazu odlewu metalu, Rewii mody papierowej, Parodii średniowiecznego rycerza- warsztaty teatralne, Pausenbrot - czyli zdrowo i smacznie po niemiecku.

  Po zakończeniu warsztatów wszyscy udali się na podsumowanie projektów na salę gimnastyczną. Uczniowie klas drugich zaprezentowali efekty  swej pracy. Pokazali min.:  film, sumo z profesjonalnym komentarzem sportowym, grę w tenisa stołowego i  plansze z pracami z poszczególnych projektów. Następnie po krótkiej przerwie wszyscy wraz z wychowawcami udali się do klas, aby wspólnie przygotować posiłek. Sami zakupili produkty, finansowane przez Radę Rodziców,  sami tworzyli wymyślne kompozycje kulinarne, po to, by integrować się z kolegami i miło spędzić czas. Ostatnim punktem tego dnia była zabawa karnawałowa. Przy dźwiękach młodzieżowej muzyki czas upłynął tak szybko, że nawet nie zauważyliśmy kiedy, przyszedł czas rozstania i powrotów do domu.

  To był inspirujący i oryginalny dzień.  Gimnazjaliści  przedstawiali efekty swoich prac, brali czynny udział w różnorodnych warsztatach, poznali historię Lutomierska, współpracowali ze sobą i świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że Dzień Patrona-  Leszka Czarnego na długo pozostanie w pamięci wszystkich.

  Opracowała M. Wybór

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im.Leszka Czarnego w Lutomiersku
  ul. Piłsudskiego 1
  95-083 Lutomiersk
 • 43 677-51-02

Galeria zdjęć