Co u nas

Co u nas?

liczba odwiedzin: 200449
 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1

  • środa, 20 czerwca, godz. 10.00 - Msza Św. w kościele parafialnym
  • czwartek, 21 czerwca, godz. 14.30 - zakończenie roku uczniów klas III oddziałów gimnazjalnych
  • piątek, 22 czerwca, godz. 8.00 - zakończenie roku szkolnego uczniów klas II (rozdanie świadectw, spotkanie z wychowawcami), godz. 9.00 - zakończenie ogólne w hali sportowej SP, wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagródodwozy - ok. godz.10.15
  • 23 czerwca - pierwszy dzień wakacji😎😎😎
 • Rozkład zajęć w ostatnim tygodniu nauki

  Rozkład zajęć w ostatnim tygodniu nauki - Obrazek 1

  • poniedziałek, wtorek - lekcje do pierwszego odwozu (12.45)
  • środa, czwartek - zajęcia z wychowawcą (odwozy ok. 11.15)
  • piątek - zakończenie roku, godz. 8.00
 • Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi

  Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi - Obrazek 1 W środę, 13 czerwca młodzież klas III oddziałów gimnazjalnych wraz z wychowawcami i p. wicedyrektorem brała udział w wyjątkowej, historycznej wycieczce do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. W nowoczesnych wnętrzach Centrum poznaliśmy tragiczną historię Żydów zamieszkujących przedwojenną Polskę, przedwojenną Łódź podczas II wojny światowej. Historię zagłady, niewyobrażalnego cierpienia i moralnych dylematów Żydów i Polaków... Po części wykładowej udaliśmy się na spacer po wyjątkowym parku – Parku Ocalałych – poświęconym tym, którzy przeżyli piekło łódzkiego getta. Na kopcu spotkaliśmy się z wyjątkową postacią emisariusza, bohatera, Jana Karskiego, który próbował podczas wojny otworzyć oczy wielkich tego świata na kwestie holokaustu, niestety nieskutecznie, a potem obejrzeliśmy Pomnik Polaków Ratujących Żydów podczas wojny, Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

  Dzisiejsza wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci, nie tylko dlatego, że była już naszą ostatnią w tej szkole...

 • 07.06.2018 XV Ogólnopolski Konkurs fizyczno-fotograficzny "Zjawiska fizyczne wokół nas" - Obrazek 1 Nasi uczniowie kolejny już raz wzięli udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez PMDKiS w Wieluniu. Wykonali zdjęcia przedstawiające zarówno eksperymenty fizyczne jak i obserwacje zjawisk fizycznych. Do konkursu zgłoszono 548 zdjęć. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie: Michał Mielczarek z klasy 2ag uzyskał IV miejsce w kategorii obserwacja tym samym otrzymując tytuł laureata, natomiast Wiktoria Paczkowska z klasy 3bg w tej samej kategorii uzyskała wysokie wyróżnienie. Opiekunem uczniów była p. Sylwia Łykowska
 • 07.06.2018

  Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Obrazek 1 25 maja 2018 roku, na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, odbyły się eliminacje wojewódzkie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymDo rywalizacji przystąpili uczniowie z 19 gimnazjów – trzyosobowe drużyny, wyłonione wcześniej podczas eliminacji powiatowych. Turniej składał się z pięciu konkurencji:

  • testu z przepisów ruchu drogowego,
  • testu ze skrzyżowań drogowych,
  • części praktycznej, podczas której uczniowie pokonywali tor przeszkód wymagający doskonałych umiejętności jazdy rowerem,
  • części praktycznej w miasteczku ruchu drogowego,
  • sprawdzenia wiedzy z dziedziny pomocy przedmedycznej.

  Z radością informujemy, że w kategorii szkół gimnazjalnych V miejsce zdobyła drużyna klas gimnazjalnych naszej szkoły, przygotowana przez panią Edytę Zakrzewską i panią Beatę Zielińską. Szkołę reprezentowali: Rafał Andrzejczak (IIag), Michał Mielczarek (IIag) i Nataniel Paczkowski (IIdg). W czasie konkursu opiekę sprawowała p. Renata Mielczarek.
  Organizatorem turnieju było Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim.

 • Dzień sportu

  Dzień sportu - Obrazek 1 W piątek, 8 czerwca w ramach Dni Lutomierska odbędzie się tzw. Dzień Sportu. W tym dniu nie odbywają się lekcje - młodzież zapraszamy do udziału w turniejach sportowych oraz do wspólnego grillowania:) Zajęcia w piątek kończą się o godz. 13.00 (wszystkie odwozy I kursem).

 • Przypominamy, że dni 2 i 4 maja są dniami wolnymi od zajęć edukacyjnych.

  Życzymy miłego wypoczynku!

 • Podsumowanie konkursu "Zawodowiec", 26.04.2018
  Zawodowiec 2018 - Obrazek 1

  W konkursie, zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi, wzięło udział ponad 300 uczniów z 50 szkół z regionu.

  Konkurs adresowany był do gimnazjalistów i uczniów siódmych klas szkół podstawowych. Każdy uczestnik miał za zadanie zaprezentować swoje marzenie zawodowe w formie plakatu, fotografii, opowiadania lub prezentacji multimedialnej.

  "Zawodowiec" ma na celu przede wszystkim promowanie wśród młodych ludzi szkolnictwa zawodowego, które w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans.
  https://www.radiolodz.pl/…/43898-podsumowanie-konkursu-zawo…

  W konkursie III miejsce w kategorii plakat zajęła, nasza szkolna weteranka tego konkursu, Wiktoria Kacprzak, niezwykle utalentowana uczennica klasy IIIag. 
  Jesteśmy dumni

 • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym - Obrazek 1 W czwartek, 26 kwietnia drużyna klas gimnazjalnych w składzie: Rafał Andrzejczak (IIag), Michał Mielczarek (IIag), Nataniel Paczkowski (IIdg) zdobyła I miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Serdeczne gratulacje dla całej drużyny oraz jej opiekuna p. Edyty Zakrzewskiej! Trzymamy za Was kciuki w eliminacjach wojewódzkich!
   Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym - Obrazek 2

 • Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej

  Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej - Obrazek 1

  10 kwietnia 2018r. w klasztorze księzy Salezjanów o godzinie 9.00 została odprawiona Msza Świ. za Ojczyznę, a następnie przy pobliskich "dębach pamięci" odbyła się uroczystość upamiętnająca ofiary mordu katyńskiego z 1940 oraz katastrofy smoleńśkiej z 2010r.

  Oddziały gimnazjalne naszej szkoły reprezentowały klasy 2bg i 2dg oraz:

  sztandar szkoły: Zuzanna Wiśniewska, Wiktoria Paczkowska, Grzegorz Michalak

  Czytania i śpiew podczas liturgii: Justyna ZGlińska i Hubert Chmielecki

  Referat historyczny wygłoszony podczas uroczystości: Hubert Chmielecki i Tomasz Paczkowski

  Dziękujemy Wam za patriotyczną postawę!

 • Egzamin gimnazjalny

  Przypominamy uczniom oddziałów gimnazjalnych, że w dniach 18, 19 i 20 kwiaetnia odbywać się będą egzaminy gimnazjalne. Trzecioklasistów zapraszamy na egzamin i oczywiscie życzymy powodzenia, natomiast klasom drugim życzymy udaneo wypoczynku, ponieważ w tych dniach nie odbywają się lekcje.

 • 05.04.2018 W piątek 23 marca na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbył się finał VI Konkursu First Step To Success. Wzięło w nim udział 16 naszych uczniów. Przez 2 godziny rozwiązywali test, który składał się z 30 zadań z fizyki, matematyki, chemii oraz języka angielskiego. Podsumowanie oraz wręczenie dyplomów, nagród i zaświadczeń łódzkiego Kuratora Oświaty odbędzie się 24 kwietnia. Dwoje naszych uczniów uzyskało tytuł laureata w klasyfikacjach indywidualnych, są to Tomasz Paczkowski IIIcg oraz Michał Mielczarek IIag. Tytuły laureatów w klasyfikacji drużynowej uzyskają członkowie drużyny ANTYścisłowcy z klasy IIIag: Klaudia Antczak, Szymon Gądzia, Ewelina Hanelt, Anna Jasicka, Jakub Jóźwiak, Wiktoria Kacprzak, Wiktoria Paczkowska i Julia Szkudlarek. Na tym nie koniec sukcesów, Julia Dargiel IIbg, Wiktoria Kosmala IIbg, Dawid Juszczak IIIcg,Hubert Chmielecki IIIcg, Dominik Sęczkowski IIIcg oraz Natalia Ponińska IIIcg w klasyfikacji indywidualnej uzyskali tytuły finalistów.
  Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!
  Opiekunami ucznió były: p. Sylwia Łykowska, p. Aneta Grzelak, p. Małgorzata Krysiak, p. Renata Mielczarek
 • Nasze sukcesy
  04.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nasze sukcesy.

 • 04.04.2018 Kolejny sukces - Obrazek 1 W dniu 26 marca 2018 roku w XXVI LO im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi odbył się DZIEŃ BRYTYJSKI. 14 szkół z województwa łódzkiego rywalizowało w czterech różnych konkursach. O udział w jednym z nich pokusili się nasi uczniowie. Mianowicie ASCOT'S BEST HATS - konkurs polegał na zaprojektowaniu, wykonaniu oraz ciekawej prezentacji nakrycia głowy, któe musiało zawierać symbole/obiekty związane z Wielką Brytanią. Wiktoria Kacprzak z klasy IIIag zaprojektowała i wykonałą papierowy kapelusz, Tomasz Paczkowski z klasy IIIcgwystąpił w roli prezentera opisując kapelusz przed wszystkimi zgromadzonymi na sali. Publiczność była zachwycona, a komisja doceniając ogromną pracę naszych uczniów przyznała im 2 miejsce! Opiekunem była p. Dorota Głąbicka. 
  Serdecznie gratulujemy! 
 • 04.04.2018 W dniu 26 marca 2018 roku w XXVI LO im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi odbył się DZIEŃ BRYTYJSKI. 14 szkół z województwa łódzkiego rywalizowało w czterech różnych konkursach. O udział w jednym z nich pokusili się nasi uczniowie. Mianowicie ASCOT'S BEST HATS - konkurs polegał na zaprojektowaniu, wykonaniu oraz ciekawej prezentacji nakrycia głowy, któe musiało zawierać symbole/obiekty związane z Wielką Brytanią. Wiktoria Kacprzak z klasy IIIag zaprojektowała i wykonałą papierowy kapelusz, Tomasz Paczkowski z klasy IIIcgwystąpił w roli prezentera opisując kapelusz przed wszystkimi zgromadzonymi na sali. Publiczność była zachwycona, a komisja doceniając ogromną pracę naszych uczniów przyznała im 2 miejsce! Opiekunem była p. Dorota Głąbicka. 
  Serdecznie gratulujemy! Kolejny sukces - Obrazek 1
 • 25.03.2018 W piątek 23 marca na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbył się finał VI Konkursu First Step To Success. Wzięło w nim udział 16 naszych uczniów. Przez 2 godziny rozwiązywali test, który składał się z 30 zadań z fizyki, matematyki, chemii oraz języka angielskiego. Podsumowanie oraz wręczenie dyplomów, nagród i zaświadczeń łódzkiego Kuratora Oświaty odbędzie się 24 kwietnia. Już teraz wiemy, że dwoje naszych uczniów uzyska tytuł laureata w klasyfikacjach indywidualnych, są to Tomasz Paczkowski IIIcg oraz Michał Mielczarek IIag. Tytuły laureatów w klasyfikacji drużynowej uzyskają członkowie drużyny ANTYścisłowcy z klasy IIIag: Klaudia Antczak, Szymon Gądzia, Ewelina Hanelt, Anna Jasicka, Jakub Jóźwiak, Wiktoria Kacprzak, Wiktoria Paczkowska i Julia Szkudlarek.
  Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!
 • 21.03.2018

  21 marca odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu "Energia odnawialna - sansą przyszłości". 
  Michał Mielczarek z klasy 2ag uzyskał I miejsce.
  Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Nr 2 im. prof. Janusza Groszkowskiego w Pabianicach. Patronat Honorowy nad konkursem objął Starosta Pabianicki - Krzysztof Habura. Michał wykazał się wiedzą z zakresu energetyki konwencjonalnej oraz sposobów pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

  Serdecznie gratulujemy Michałowi osiąganych w tym roku szkolnym sukcesów.
  Opiekunem ucznia była p. Sylwia Łykowska

 • 17 uczniów klas gimnazjalnych zakwalifikował się do finału VI Internetowego Konkursu First Step To Success organizowanego przez: 
  1) Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej
  2) Łózkiego Kuratora Oświaty
  3) Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej
  4) I Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
  Uczniowie naszej szkoły przystępowali do 5 sesji konkursowych (jedna miesięcznie), za każdym razem rozwiązując test składający się z 30 pytań z następujących przedmiotów: fizyka, matematyk,a chemia, j. angielski. 
  Wyniki każdej sesji analizowane były indywidualnie oraz drużynowo. Uczniowie musieli wykazać się ogromnym zasobem wiadomości i umiejętności. 
  W konkursie udział brało ponad 300 uczniów, do finału indywidualnego zakwalifikowało się 59 uczniów. Z naszej szkoły są to: Tomasz Paczkowski IIIcg, Hubert Chmielecki IIIcg, Dominik Sęczkowski IIIcg, Dawid Juszczak IIIc, Natalia Ponińska IIIg, Wiktoria Kosmala IIbc, Julia Dargiel IIbg, Paweł Bogusz IIbg, Michał mielczarek IIag.
  W kategorii drużynowej udział brało 38 drużyn. Do finału zakwalifikowały się 2 drużyny: ANTY ścicłowcy (klasa IIIag - 4 miejsce na 14 drużyn finałowych) w składzie: Klaudia Antczak, Szymon Gądzia, Ewelina Hanelt, Anna Jasicka, Jakub Jóźwiak, Wiktoria Kacprzak, Wiktoria Paczkowska, Julia Szkudlarek) oraz DDTHN (klasa IIIcg - 11 miejsce na 14 drużyn finałowych) w składzie: Tomasz Paczkowski, Hubert Chmielecki, Dominik Sęczkowski, Dawid Juszczak, Natalia Ponińska).

  Opiekunami uczniów są: p. Sylwia Łykowska, p. Aneta Grzelak, p. Małgorzata Krysiak
   

 • "Przez lądy, morza i oceany - Kraje Płw. Bałkańskiego i województwo Łódzkie" Michał Mielczarek - laureat X finału Powiatowego Konkursu Geograficznego - Obrazek 1
  W zmaganiach wzięło udział 38 uczniów powiatu pabianickiego z 7 szkół podstawowych i 5 szkół ponadpodstawoych i 5 klas gimnazjalnych z powiatu pabianickiego. Uczniowie oceniani byli osobno w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz klasy gimnazjalne i szkoły ponadpodstawowe. Konkurs był przeprowadzony w formie testu pisemnego. Można było zdobyć maksymalnie 114 punktów. Michał zdobył 101 punktów i był to najlepszy wynik w całym konkursie. Michał jest uczniem klasy IIag. Finalistą konkursu została Natalia Ponińśka, uczennica klasy IIIcg. 
  Gratulujemy wyników!!!

  Michał reprezentował także szkołę w konkursie geograficznym organizowanym przez Łóziego Kuratora Oświaty..
  Uczniów do konkursów przygotowywałą mgr Beata Zielińska.
  Michał Mielczarek - laureat X finału Powiatowego Konkursu Geograficznego - Obrazek 2

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gimnazjum im.Leszka Czarnego w Lutomiersku
  ul. Piłsudskiego 1
  95-083 Lutomiersk
 • 43 677-51-02

Galeria zdjęć