Co u nas

Co u nas?

liczba odwiedzin: 210648
 • ZEBRANIE

  Serdecznie zpraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami, opiekunami. Odbędzie się ono 19 września o godzinie 17.00 (zebranie ogólne na hali sportowej a następnie spotkania z wychowawcami w klasach).

  Zapraszamy!

  ZEBRANIE - Obrazek 1 

 • OBIADY

  Informujemy, że od 17 września będą w naszej szkole wydawane obiady (codziennie na długiej przerwie). Zapisy na nie przyjmuje pan pedagog Dawid Dębski.

  OBIADY - Obrazek 1

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2-18/2019

  Serdecznie zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/19

  w Szkole podstawowej im. Orła Białego w Lutomiersku

  godz. 8.00 – Msza Św. w kościele parafialnym w Lutomiersku

  godz. 9. 20 – uroczystość w szkole (hala sportowa SP), klasy 1-8 oraz oddziały gimnazjalne

  godz. 10.15 – uroczystość dla oddziałów przedszkolnych (sala gimnastyczna gimnazjum)

  Zapraszamy!

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2-18/2019 - Obrazek 1

 • Wspaniałych i bezpiecznych wakacji drodzy Uczniowie i Absolwenci!

  03.07.2018

  Naładujcie baterie na nowe wyzwania!!!

 • KAŻDE POKOLENIE ODEJDZIE W CIEŃ, A NASZE NIE!!! Zakończenie roku klas III

  21 czerwca 2018r. klasy trzecie pożegnały się z gimnazjum.

  Było bardzo uroczyście – rozdanie świadectw i nagród, podziękowań oraz listów gratulacyjnych dla rodziców najlepszych uczniów. Znów pojawił się Sztandar Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku.

  Część artystyczną rozpoczął polonez w wykonaniu naszych absolwentów. Było wiele okazji do wzruszeń, ale też do śmiechu.

  Mogliśmy obejrzeć zabawny turniej „1 z 9”, film prezentujący scenki z życia szkoły oraz teledysk z rapową piosenką, nagrany w profesjonalnym studiu. Jego autorami oraz wykonawcami byli wybitnie i wszechstronnie uzdolnieni: Hubert Chmielecki i Tomasz Paczkowski z klasy III c.

  Takich talentów z pewnością będzie nam brakować.

  A potem: podziękowania, kwiaty, wspólne śpiewanie piosenki zespołu Kombii „Pokolenie” i oczywiście łzy uczniów i nauczycieli.

  My – kadra pedagogiczna gimnazjum wierzymy, że „nie spatałaszycie szans, które dostaliście do rąk” w naszej szkole. Liczymy na was.

  Magdalena Milbrandt

 • „Dzień gaśnie w szarej mgle…” – czyli klasy II na Zielonej Szkole

  02.07.2018

  Tymi słowami zaczyna się nieznana już młodym ludziom, a warta przypomnienia,  piosenka Piotra Szczepanika, która oddaje piękno miejsca, w jakim znaleźli się uczniowie drugich klas - uczestnicy Zielonej Szkoły. Wraz z wychowawcami w dniu 11 czerwca wyjechali oni na Warmię i Mazury, do przepięknie położonej miejscowości Kąty Rybackie.  Już w czasie podróży zwiedzili zamek w Nidzicy, stoczyli walkę z górą prowadzącą na pola Grunwaldu i stanęli oko w oko z historią Zakonu Krzyżackiego.

  Następne dni również obfitowały w niespodzianki. Zwiedzili fortecę krzyżacką w Malborku, gdzie pod czujnym okiem doskonale przygotowanego do pracy z młodzieżą przewodnika poznali najciekawsze i zapierające dech w piersiach opowieści.  Wielki Mistrz Krzyżacki , król Władysław Jagiełło, książę Witold to tylko niektóre postacie z barwnej galerii XV- wiecznych postaci.  Ponieważ niedaleko było do Fromborka - miasta słynnego astronoma Mikołaj Kopernika to również i tutaj zawitali gimnazjaliści. Znów mieli szczęście. Przewodnik - entuzjasta opowiadał tak ciekawie, że nikt ani myślał kończyć jego opowieści. Mało kto wie, że najsłynniejsze jego dzieło nosiło w oryginale tytuł „O obrotach sfer”, a jego ciało spoczywa w dwóch trumnach w kościele we Fromborku i że do identyfikacji zwłok użyto DNA z włosów sprowadzonych ze Szwecji. Dziewczęta i chłopcy zwiedzili także obóz koncentracyjny w Sztuthoffie (Sztutowo) i oddali cześć, tym, którzy zginęli pomordowani w bestialski sposób przez hitlerowców. Na koniec pozostała  Krynica Morska z latarnią oraz w drodze powrotnej skansen w Olsztynku.

  Zielona Szkoła obfitowała w także w dodatkowe rozrywki: ognisko z kiełbaskami, tańcem i śpiewem, dyskotekę, codzienne marsze po lesie i biegi nad morzem połączone z ćwiczeniami  gimnastycznymi i oddechowymi oraz plażowanie. Wszyscy wrócili do domu w świetnych humorach i długo jeszcze będą wspominać tę wycieczkę.

  Gdzie pojedziemy za rok? Odpowiedź jest oczywista. Na Mazury!

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1

  • środa, 20 czerwca, godz. 10.00 - Msza Św. w kościele parafialnym
  • czwartek, 21 czerwca, godz. 14.30 - zakończenie roku uczniów klas III oddziałów gimnazjalnych
  • piątek, 22 czerwca, godz. 8.00 - zakończenie roku szkolnego uczniów klas II (rozdanie świadectw, spotkanie z wychowawcami), godz. 9.00 - zakończenie ogólne w hali sportowej SP, wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagródodwozy - ok. godz.10.15
  • 23 czerwca - pierwszy dzień wakacji😎😎😎
 • Rozkład zajęć w ostatnim tygodniu nauki

  Rozkład zajęć w ostatnim tygodniu nauki - Obrazek 1

  • poniedziałek, wtorek - lekcje do pierwszego odwozu (12.45)
  • środa, czwartek - zajęcia z wychowawcą (odwozy ok. 11.15)
  • piątek - zakończenie roku, godz. 8.00
 • Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi

  Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi - Obrazek 1 W środę, 13 czerwca młodzież klas III oddziałów gimnazjalnych wraz z wychowawcami i p. wicedyrektorem brała udział w wyjątkowej, historycznej wycieczce do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. W nowoczesnych wnętrzach Centrum poznaliśmy tragiczną historię Żydów zamieszkujących przedwojenną Polskę, przedwojenną Łódź podczas II wojny światowej. Historię zagłady, niewyobrażalnego cierpienia i moralnych dylematów Żydów i Polaków... Po części wykładowej udaliśmy się na spacer po wyjątkowym parku – Parku Ocalałych – poświęconym tym, którzy przeżyli piekło łódzkiego getta. Na kopcu spotkaliśmy się z wyjątkową postacią emisariusza, bohatera, Jana Karskiego, który próbował podczas wojny otworzyć oczy wielkich tego świata na kwestie holokaustu, niestety nieskutecznie, a potem obejrzeliśmy Pomnik Polaków Ratujących Żydów podczas wojny, Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

  Dzisiejsza wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci, nie tylko dlatego, że była już naszą ostatnią w tej szkole...

 • 07.06.2018 XV Ogólnopolski Konkurs fizyczno-fotograficzny "Zjawiska fizyczne wokół nas" - Obrazek 1 Nasi uczniowie kolejny już raz wzięli udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez PMDKiS w Wieluniu. Wykonali zdjęcia przedstawiające zarówno eksperymenty fizyczne jak i obserwacje zjawisk fizycznych. Do konkursu zgłoszono 548 zdjęć. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie: Michał Mielczarek z klasy 2ag uzyskał IV miejsce w kategorii obserwacja tym samym otrzymując tytuł laureata, natomiast Wiktoria Paczkowska z klasy 3bg w tej samej kategorii uzyskała wysokie wyróżnienie. Opiekunem uczniów była p. Sylwia Łykowska
 • 07.06.2018

  Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Obrazek 1 25 maja 2018 roku, na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, odbyły się eliminacje wojewódzkie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymDo rywalizacji przystąpili uczniowie z 19 gimnazjów – trzyosobowe drużyny, wyłonione wcześniej podczas eliminacji powiatowych. Turniej składał się z pięciu konkurencji:

  • testu z przepisów ruchu drogowego,
  • testu ze skrzyżowań drogowych,
  • części praktycznej, podczas której uczniowie pokonywali tor przeszkód wymagający doskonałych umiejętności jazdy rowerem,
  • części praktycznej w miasteczku ruchu drogowego,
  • sprawdzenia wiedzy z dziedziny pomocy przedmedycznej.

  Z radością informujemy, że w kategorii szkół gimnazjalnych V miejsce zdobyła drużyna klas gimnazjalnych naszej szkoły, przygotowana przez panią Edytę Zakrzewską i panią Beatę Zielińską. Szkołę reprezentowali: Rafał Andrzejczak (IIag), Michał Mielczarek (IIag) i Nataniel Paczkowski (IIdg). W czasie konkursu opiekę sprawowała p. Renata Mielczarek.
  Organizatorem turnieju było Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim.

 • Dzień sportu

  Dzień sportu - Obrazek 1 W piątek, 8 czerwca w ramach Dni Lutomierska odbędzie się tzw. Dzień Sportu. W tym dniu nie odbywają się lekcje - młodzież zapraszamy do udziału w turniejach sportowych oraz do wspólnego grillowania:) Zajęcia w piątek kończą się o godz. 13.00 (wszystkie odwozy I kursem).

 • Przypominamy, że dni 2 i 4 maja są dniami wolnymi od zajęć edukacyjnych.

  Życzymy miłego wypoczynku!

 • Podsumowanie konkursu "Zawodowiec", 26.04.2018
  Zawodowiec 2018 - Obrazek 1

  W konkursie, zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi, wzięło udział ponad 300 uczniów z 50 szkół z regionu.

  Konkurs adresowany był do gimnazjalistów i uczniów siódmych klas szkół podstawowych. Każdy uczestnik miał za zadanie zaprezentować swoje marzenie zawodowe w formie plakatu, fotografii, opowiadania lub prezentacji multimedialnej.

  "Zawodowiec" ma na celu przede wszystkim promowanie wśród młodych ludzi szkolnictwa zawodowego, które w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans.
  https://www.radiolodz.pl/…/43898-podsumowanie-konkursu-zawo…

  W konkursie III miejsce w kategorii plakat zajęła, nasza szkolna weteranka tego konkursu, Wiktoria Kacprzak, niezwykle utalentowana uczennica klasy IIIag. 
  Jesteśmy dumni

 • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym - Obrazek 1 W czwartek, 26 kwietnia drużyna klas gimnazjalnych w składzie: Rafał Andrzejczak (IIag), Michał Mielczarek (IIag), Nataniel Paczkowski (IIdg) zdobyła I miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Serdeczne gratulacje dla całej drużyny oraz jej opiekuna p. Edyty Zakrzewskiej! Trzymamy za Was kciuki w eliminacjach wojewódzkich!
   Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym - Obrazek 2

 • Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej

  Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej - Obrazek 1

  10 kwietnia 2018r. w klasztorze księzy Salezjanów o godzinie 9.00 została odprawiona Msza Świ. za Ojczyznę, a następnie przy pobliskich "dębach pamięci" odbyła się uroczystość upamiętnająca ofiary mordu katyńskiego z 1940 oraz katastrofy smoleńśkiej z 2010r.

  Oddziały gimnazjalne naszej szkoły reprezentowały klasy 2bg i 2dg oraz:

  sztandar szkoły: Zuzanna Wiśniewska, Wiktoria Paczkowska, Grzegorz Michalak

  Czytania i śpiew podczas liturgii: Justyna ZGlińska i Hubert Chmielecki

  Referat historyczny wygłoszony podczas uroczystości: Hubert Chmielecki i Tomasz Paczkowski

  Dziękujemy Wam za patriotyczną postawę!

 • Egzamin gimnazjalny

  Przypominamy uczniom oddziałów gimnazjalnych, że w dniach 18, 19 i 20 kwiaetnia odbywać się będą egzaminy gimnazjalne. Trzecioklasistów zapraszamy na egzamin i oczywiscie życzymy powodzenia, natomiast klasom drugim życzymy udaneo wypoczynku, ponieważ w tych dniach nie odbywają się lekcje.

 • 05.04.2018 W piątek 23 marca na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbył się finał VI Konkursu First Step To Success. Wzięło w nim udział 16 naszych uczniów. Przez 2 godziny rozwiązywali test, który składał się z 30 zadań z fizyki, matematyki, chemii oraz języka angielskiego. Podsumowanie oraz wręczenie dyplomów, nagród i zaświadczeń łódzkiego Kuratora Oświaty odbędzie się 24 kwietnia. Dwoje naszych uczniów uzyskało tytuł laureata w klasyfikacjach indywidualnych, są to Tomasz Paczkowski IIIcg oraz Michał Mielczarek IIag. Tytuły laureatów w klasyfikacji drużynowej uzyskają członkowie drużyny ANTYścisłowcy z klasy IIIag: Klaudia Antczak, Szymon Gądzia, Ewelina Hanelt, Anna Jasicka, Jakub Jóźwiak, Wiktoria Kacprzak, Wiktoria Paczkowska i Julia Szkudlarek. Na tym nie koniec sukcesów, Julia Dargiel IIbg, Wiktoria Kosmala IIbg, Dawid Juszczak IIIcg,Hubert Chmielecki IIIcg, Dominik Sęczkowski IIIcg oraz Natalia Ponińska IIIcg w klasyfikacji indywidualnej uzyskali tytuły finalistów.
  Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!
  Opiekunami ucznió były: p. Sylwia Łykowska, p. Aneta Grzelak, p. Małgorzata Krysiak, p. Renata Mielczarek
 • Nasze sukcesy
  04.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nasze sukcesy.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gimnazjum im.Leszka Czarnego w Lutomiersku
  ul. Piłsudskiego 1
  95-083 Lutomiersk
 • 43 677-51-02

Galeria zdjęć