Co u nas

Co u nas?

liczba odwiedzin: 220140
 • KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

  Dnia 8 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych, zorganizowany z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Wykonawcami byli członkowie szkolnego chóru (pod opieką niezastąpionej p. K. Wdówki) oraz uczniowie Salezjańskiego Liceum Muzycznego w Lutomiersku.

  Zarówno młodzież, jak i dzieci z klasy czwartej w roli małych powstańców, dostarczyli widowni wielu wzruszeń. Mieliśmy okazję posłuchać tak dobrze znanych wszystkim utworów, t.j. Mury, Popiół i diament, List z Katynia, Warszawskie dzieci i jeszcze wielu innych, profesjonalnie przygotowanych pieśni patriotycznych.

  Wszystkim wykonawcom (szczególnie naszym gościom z Salezjańskiego Liceum) oraz przygotowującym akademię serdecznie dziękujemy.

  Cieszymy się, że w tym szczególnym dniu cała społeczność szkolna, zaproszeni goście, władze samorządowe, nauczyciele emeryci, przedstawiciele rodziców oraz młodzież ze szkół z terenu gminy mogła wspólnie świętować Niepodległość w naszej szkole.
  Po uroczystości rozstrzygnięty został konkurs objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Lutomiersk - Kartka dla Niepodległej. Brało w nim udział aż 120 uczniów z naszej gminy. Zwycięzcom gratulujemy, uczestnikom dziękujemy!

  Na koniec ks. proboszcz kan. Marek Kowalski poświęcił pamiątkową tablicę upamiętniającą tą szczególną rocznicę.

 • Pomóżmy Stasiowi

  Pomóżmy Stasiowi - Obrazek 1 W dniach 30 i 31 października 2018r. (wtorek i środa) w naszej szkole zostanie przeprowadzona akcja zbiórki pieniędzy na pomoc dla Stasia - chłopca, który pilnie potrzebuje operacji przeszczepu serca.
  W tych dniach będzie można wrzucić pieniądze do specjalnej puszki.
  Klasy ósme i oddziały gimnazjalne rozegrają we wtorek mecz rewanżowy dedykowany Stasiowi. Uczniowie klas IV - VII i gimnazjum proszeni są o dopingowanie grających drużyn, przygotowanie okrzyków zagrzewających zawodników do gry. Klasa, która przygotuje najciekawszy doping otrzyma pamiątkowy dyplom.
  Samorząd Uczniowski organizuje loterię fantową. Prosimy wszystkich Państwa o przekazanie na ten cel jak największej liczby fantów (najpóźniej do wtorku do godziny 14.00 do biblioteki szkoły podstawowej). Prosimy także aby z każdej klasy zostało na ten cel przekazane 1 ciasto we wtorek i 1 w środę (do pokoju nauczycielskiego). W czasie przerw, na specjalnych stoiskach, będzie można je zakupić wspierając tym samym akcję pomocy. Losy będą w cenie po 5zł. Każdy los wygrywa, a całkowity dochód zostanie przekazany na pomoc dla Stasia.

  Zachęcamy do pomocy!

   

 • „A kiedy trzeba na śmierć idą po kolei….”.

  17 października uczniowie trzecich klas gimnazjalnych wyjechali na jednodniową wycieczkę historyczno - polonistyczną do Warszawy. Szlak wiódł tropami książki A. Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”. Swoją podróż rozpoczęli wizytą na żołnierskich Powązkach. Tu odnaleźli groby Alka, Rudego i Zośki a także samego autora paradokumentu. Zapalili znicze u braci Romockich i Leopolda wywodzących się z Dziektarzewa, którzy zapisali się na kartach historii Powstania Warszawskiego. Następnie udali się na Pawiak. Zwiedzili więzienie, obejrzeli wystawę poświęconą więźniom obozów koncentracyjnych, a w jednej z cel, w ciszy i skupieniu, wysłuchali przejmujących w swojej wymowie grypsów.  Ogromne wrażenie zrobiło na nich drzewo, na którym wisiały klepsydry zakatowanych w tym miejscu uwięzionych oraz oryginalny fragment muru z drutem kolczastym. Na Pawiaku był więziony Rudy, którego przewożono na „badanie” na Aleje Szucha. Dzięki znajdującej się na wystawie interaktywnej mapie, młodzież mogła prześledzić  drogę karetki gestapo na miejsce kaźni. Tam właśnie udali się po to, aby dowiedzieć się w jakich warunkach przetrzymywano i jakim metodami „wyciągano” informacje z aresztowanych.

  W drugiej części wycieczki pomaszerowali na Starówkę, by tam zobaczyć: Kościół Trzech Krzyży, Kolumnę króla Zygmunta, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski i kolorowe kamieniczki. W tak pięknym, malowniczym, zalanym słońcem miejscu młodzież miała czas na wspólne zdjęcia i spacer.

  Warszawa przywitała nas  cudowną pogodą. Takie same nastroje panowały w sercach uczestników wyjazdu. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni, a co najważniejsze bogatsi o wiedzę z okresu II wojny światowej. Mogli na własne oczy zobaczyć wszystko to, co opisywał Kamiński w swoim utworze. To była „żywa” lekcja historii, ucząca z jednej strony szacunku, honoru i patriotyzmu, a z drugiej pokazująca siłę przyjaźni i braterstwa.

 • Harcerze znów w naszej szkole!

  Patrol Starszoharcerski FURIA działający przy 7 Wielopoziomowej drużynie Harcerskiej AURORA.

  Hufiec ZHP Konstantynów Łódzki im. Janusz Korczaka.

  Patrolowa Lena Owsianka

  Zbiórki w każdy czwartek w godzinach 17.30 - 19.00 w świetlicy szkolnej gimnazjum. Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 oraz klas gimnazjalnych!!!

  Harcerze znów w naszej szkole! - Obrazek 1

 • Konsultacje z rodzicami

  Zapraszamy na konsultacje z rodziców i opiekunów z nauczycielami w najbliższą środę, 24 października w godzinach 17.00 - 19.00 Konsultacje z rodzicami - Obrazek 1

 • Nowy Samorząd Szkolny

  Przewodnicząca - Anna Kuszcz (IIIag)

  Wiceprzewodniczące - Wiktoria Grabowska (IIIag), Patrycja Kowalczyk (IIIag), Weronika Witosłaska (8b)

  Gratulujemy i życzymy wielu twórczych pomysłów!

  Nowy Samorząd Szkolny - Obrazek 1

   

 • Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

  16października to europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. 30:2 RATUJESZ ŻYCIE

  Członkowie MDP (Maciek, Igor, Rafał) i drużyny BRD (Michał i Rafał) pod kierunkiem p. Beaty Zielińskiej zorganizowali na długiej przerwie ćwiczenia dla młodszych kolegów. Czas minął szybko i pożytecznie. Gratulujemy naszym gimnazjalistom.

   Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca - Obrazek 1 Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca - Obrazek 2 Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca - Obrazek 3

 • UWAGA!

  Zmiana terminu - agent ubezpieczeniowy będzie pełnił w szkole dyżur w czwartek, 18 października w godz. 13-16.

 • Nauczyciel na medal

  Nauczyciel na medal - Obrazek 1Nauczyciel na medal - Obrazek 2Nauczyciel na medal - Obrazek 3Nauczyciel na medal - Obrazek 4   Nauczyciel na medal - Obrazek 5 Nauczyciel na medal - Obrazek 6

 • Ubezpieczenie

  Agent ubezpieczeniowy (Aviva)

  będzie pełnił dyżur w szkole

  w dn. 17.10.2018r. w godz. 13.00 do 16.00.

 • Osiągnięcia uczniów

  Podczas ostatnich zawodów sportowych organizowanych w Pabianicach uczniowie naszej szkoły zajęli wysoko punktowane miejsca. II miejsce w drużynowych sztafetowych biegach przełajowych w kategorii chłopców oraz IV miejsce w drużynowych sztaftowych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt. 

  Ponadto indywidualne II miejsce na szczeblu powiatu wywalczył Michał Wesołowski - uczeń klasy 6. Wywalczył tym zwycięstwem awans do kolejnego etapu zajmując ostatecznie 12 miejsce w wojewózkich indywidualnych biegach przełajowych w Uniejowie. 

  Gratulujemy uczniom i ich opiekunom!

 • UBEZPIECZENIE UCZNIÓW

  Agent ubezpieczeniowy (Aviva) będzie w szkole w dniu 2.10.2018r. w godzinach 7.30 - 10.30 (przyjmowanie deklaracji i wpłat).

 • 28.09 (PIĄTEK) – OTWARCIE STADIONU LEKKOATLETYCZNEGO W LUTOMIERSKU

  Plan dnia dla uczniów klas 4-8 oraz oddziałów gimnazjalnych (oddziały przedszkolne, 1-3 oraz świetlica pracuje bez zmian):

   

  • 8.00 – zajęcia z wychowawcą w klasach
  • 8.45 – klasy 4-8 oraz IIIg wraz z wychowawcami przechodzą na stadion Sokół
  • 9.00 – uroczyste otwarcie stadionu
  • od ok. godz. 10 do 12.30 – zawody sportowe na stadionie (koordynatorami zawodów są nauczyciele wychowania fizycznego), pikniki klasowe (wspólne grillowanie), wychowawcy mogą dodatkowo zorganizować zajęcia rekreacyjne dla swoich klas na stadionie
  • uczniowie dowożeni wracają w tym dniu pierwszym kursem, uczniowie z Lutomierska kończą zajęcia o 12.30
 • Warsztaty kulinarne

  Warsztaty kulinarne - Obrazek 1 Dnia 21 września 2018r. odbyły się w naszej szkole warsztaty kulinarne. Wzięli w nich udział uczniowie z klas: IIIa i IIId. Wydarzenie stało się wrześniową tradycją wśród gimnazjalistów, ponieważ gotowaliśmy wspólnie już po raz czwarty. Przyrządziliśmy wiele pyszności: tortille, kanapki, pastę jajeczną, sałatki i faszerowane warzywa. 
  Projekt firmy Winiary realizowaliśmy pod kierunkiem naszych nauczycieli: p. Emilii Zarzyckiej, p. Edyty Zakrzewskiej i p. Magdaleny Milbrandt.

  Było naprawdę smakowicie. Obiecujemy, że z naszymi pysznościami wrócimy za rok

   Warsztaty kulinarne - Obrazek 2 Warsztaty kulinarne - Obrazek 3

 • ZEBRANIE

  Serdecznie zpraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami, opiekunami. Odbędzie się ono 19 września o godzinie 17.00 (zebranie ogólne na hali sportowej a następnie spotkania z wychowawcami w klasach).

  Zapraszamy!

  ZEBRANIE - Obrazek 1 

 • OBIADY

  Informujemy, że od 17 września będą w naszej szkole wydawane obiady (codziennie na długiej przerwie). Zapisy na nie przyjmuje pan pedagog Dawid Dębski.

  OBIADY - Obrazek 1

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2-18/2019

  Serdecznie zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/19

  w Szkole podstawowej im. Orła Białego w Lutomiersku

  godz. 8.00 – Msza Św. w kościele parafialnym w Lutomiersku

  godz. 9. 20 – uroczystość w szkole (hala sportowa SP), klasy 1-8 oraz oddziały gimnazjalne

  godz. 10.15 – uroczystość dla oddziałów przedszkolnych (sala gimnastyczna gimnazjum)

  Zapraszamy!

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2-18/2019 - Obrazek 1

 • Wspaniałych i bezpiecznych wakacji drodzy Uczniowie i Absolwenci!

  03.07.2018

  Naładujcie baterie na nowe wyzwania!!!

 • KAŻDE POKOLENIE ODEJDZIE W CIEŃ, A NASZE NIE!!! Zakończenie roku klas III

  21 czerwca 2018r. klasy trzecie pożegnały się z gimnazjum.

  Było bardzo uroczyście – rozdanie świadectw i nagród, podziękowań oraz listów gratulacyjnych dla rodziców najlepszych uczniów. Znów pojawił się Sztandar Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku.

  Część artystyczną rozpoczął polonez w wykonaniu naszych absolwentów. Było wiele okazji do wzruszeń, ale też do śmiechu.

  Mogliśmy obejrzeć zabawny turniej „1 z 9”, film prezentujący scenki z życia szkoły oraz teledysk z rapową piosenką, nagrany w profesjonalnym studiu. Jego autorami oraz wykonawcami byli wybitnie i wszechstronnie uzdolnieni: Hubert Chmielecki i Tomasz Paczkowski z klasy III c.

  Takich talentów z pewnością będzie nam brakować.

  A potem: podziękowania, kwiaty, wspólne śpiewanie piosenki zespołu Kombii „Pokolenie” i oczywiście łzy uczniów i nauczycieli.

  My – kadra pedagogiczna gimnazjum wierzymy, że „nie spatałaszycie szans, które dostaliście do rąk” w naszej szkole. Liczymy na was.

  Magdalena Milbrandt

 • „Dzień gaśnie w szarej mgle…” – czyli klasy II na Zielonej Szkole

  02.07.2018

  Tymi słowami zaczyna się nieznana już młodym ludziom, a warta przypomnienia,  piosenka Piotra Szczepanika, która oddaje piękno miejsca, w jakim znaleźli się uczniowie drugich klas - uczestnicy Zielonej Szkoły. Wraz z wychowawcami w dniu 11 czerwca wyjechali oni na Warmię i Mazury, do przepięknie położonej miejscowości Kąty Rybackie.  Już w czasie podróży zwiedzili zamek w Nidzicy, stoczyli walkę z górą prowadzącą na pola Grunwaldu i stanęli oko w oko z historią Zakonu Krzyżackiego.

  Następne dni również obfitowały w niespodzianki. Zwiedzili fortecę krzyżacką w Malborku, gdzie pod czujnym okiem doskonale przygotowanego do pracy z młodzieżą przewodnika poznali najciekawsze i zapierające dech w piersiach opowieści.  Wielki Mistrz Krzyżacki , król Władysław Jagiełło, książę Witold to tylko niektóre postacie z barwnej galerii XV- wiecznych postaci.  Ponieważ niedaleko było do Fromborka - miasta słynnego astronoma Mikołaj Kopernika to również i tutaj zawitali gimnazjaliści. Znów mieli szczęście. Przewodnik - entuzjasta opowiadał tak ciekawie, że nikt ani myślał kończyć jego opowieści. Mało kto wie, że najsłynniejsze jego dzieło nosiło w oryginale tytuł „O obrotach sfer”, a jego ciało spoczywa w dwóch trumnach w kościele we Fromborku i że do identyfikacji zwłok użyto DNA z włosów sprowadzonych ze Szwecji. Dziewczęta i chłopcy zwiedzili także obóz koncentracyjny w Sztuthoffie (Sztutowo) i oddali cześć, tym, którzy zginęli pomordowani w bestialski sposób przez hitlerowców. Na koniec pozostała  Krynica Morska z latarnią oraz w drodze powrotnej skansen w Olsztynku.

  Zielona Szkoła obfitowała w także w dodatkowe rozrywki: ognisko z kiełbaskami, tańcem i śpiewem, dyskotekę, codzienne marsze po lesie i biegi nad morzem połączone z ćwiczeniami  gimnastycznymi i oddechowymi oraz plażowanie. Wszyscy wrócili do domu w świetnych humorach i długo jeszcze będą wspominać tę wycieczkę.

  Gdzie pojedziemy za rok? Odpowiedź jest oczywista. Na Mazury!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gimnazjum im.Leszka Czarnego w Lutomiersku
  ul. Piłsudskiego 1
  95-083 Lutomiersk
 • 43 677-51-02

Galeria zdjęć