O nas

Gimnazjum im. Leszka Czarnego rozpoczęło swoją działalność 1 września 1999 roku.

26 stycznia 2001 roku szkoła otrzymała imię Leszka Czarnego – piastowskiego księcia, który w 1274 r. nadał prawa miejskie Lutomierskowi.

Pierwszym dyrektorem Gimnazjum był p. Tadeusz Rosiak, następnie funkcję tę pełnił p. Andrzej Stasiak (2007-2016).

W roku szkolnym 2016/17  dyrektorem szkoły był p. Adrian Kmiecik, który obecnie pełni funkcję wicedyrektora Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Lutomiersku (1 września 2017r. wskutek reformy systemu edukacji Gimnazjum zostało włączone do SP w Lutomiersku). Obecnie w naszej szkole w 7 oddziałach gimnazjalnych (klasy II i III) uczy się 144 uczniów.

Rok szkolny:
liczba odwiedzin: 200451

Z ostatniej chwili

• Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1

• środa, 20 czerwca, godz. 10.00 - Msza Św. w kościele parafialnym
    • czwartek, 21 czerwca, godz. 14.30 - zakończenie roku uczniów klas III oddziałów gimnazjalnych
    • piątek, 22 czerwca, godz. 8.00 - zakończenie roku szkolnego uczniów klas II (rozdanie świadectw, spotkanie z wychowawcami), godz. 9.00 - zakończenie ogólne w hali sportowej SP, wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagródodwozy - ok. godz.10.15
    • 23 czerwca - pierwszy dzień wakacji😎😎😎
  • Rozkład zajęć w ostatnim tygodniu nauki - Obrazek 1

• poniedziałek, wtorek - lekcje do pierwszego odwozu (12.45)
    • środa, czwartek - zajęcia z wychowawcą (odwozy ok. 11.15)
    • piątek - zakończenie roku, godz. 8.00
  • Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi - Obrazek 1 W środę, 13 czerwca młodzież klas III oddziałów gimnazjalnych wraz z wychowawcami i p. wicedyrektorem brała udział w wyjątkowej, historycznej wycieczce do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. W nowoczesnych wnętrzach Centrum poznaliśmy tragiczną historię Żydów zamieszkujących przedwojenną Polskę, przedwojenną Łódź podczas II wojny światowej. Historię zagłady, niewyobrażalnego cierpienia i moralnych dylematów Żydów i Polaków... Po części wykładowej udaliśmy się na spacer po wyjątkowym parku – Parku Ocalałych – poświęconym tym, którzy przeżyli piekło łódzkiego getta. Na kopcu spotkaliśmy się z wyjątkową postacią emisariusza, bohatera, Jana Karskiego, który próbował podczas wojny otworzyć oczy wielkich tego świata na kwestie holokaustu, niestety nieskutecznie, a potem obejrzeliśmy Pomnik Polaków Ratujących Żydów podczas wojny, Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

• 07.06.2018 XV Ogólnopolski Konkurs fizyczno-fotograficzny "Zjawiska fizyczne wokół nas" - Obrazek 1 Nasi uczniowie kolejny już raz wzięli udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez PMDKiS w Wieluniu. Wykonali zdjęcia przedstawiające zarówno eksperymenty fizyczne jak i obserwacje zjawisk fizycznych. Do konkursu zgłoszono 548 zdjęć. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie: Michał Mielczarek z klasy 2ag uzyskał IV miejsce w kategorii obserwacja tym samym otrzymując tytuł laureata, natomiast Wiktoria Paczkowska z klasy 3bg w tej samej kategorii uzyskała wysokie wyróżnienie. Opie
  • 07.06.2018

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Obrazek 1 25 maja 2018 roku, na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, odbyły się eliminacje wojewódzkie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymDo rywalizacji przystąpili uczniowie z 19 gimnazjów – trzyosobowe drużyny, wyłonione wcześniej podczas eliminacji powiatowych. Turniej składał się z pięciu konkurencji:

• testu z przepisów ruchu drogowego,
    • testu ze skrzyżowań drogowych,
    • części praktycznej, podczas której uczniowie pokonywali tor przeszkód wymagający do
  • Dzień sportu - Obrazek 1 W piątek, 8 czerwca w ramach Dni Lutomierska odbędzie się tzw. Dzień Sportu. W tym dniu nie odbywają się lekcje - młodzież zapraszamy do udziału w turniejach sportowych oraz do wspólnego grillowania:) Zajęcia w piątek kończą się o godz. 13.00 (wszystkie odwozy I kursem).

• Podsumowanie konkursu "Zawodowiec", 26.04.2018
    Zawodowiec 2018 - Obrazek 1

W konkursie, zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi, wzięło udział ponad 300 uczniów z 50 szkół z regionu.

Konkurs adresowany był do gimnazjalistów i uczniów siódmych klas szkół podstawowych. Każdy uczestnik miał za zadanie zaprezentować swoje marzenie zawodowe w formie plakatu, fotografii, opowiadania lub prezentacji multimedialnej.

"Zawodowiec" ma na celu przede wszystkim promowanie wśród młodych ludzi szkolnictwa zawodowego, które w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans.

• Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym - Obrazek 1 W czwartek, 26 kwietnia drużyna klas gimnazjalnych w składzie: Rafał Andrzejczak (IIag), Michał Mielczarek (IIag), Nataniel Paczkowski (IIdg) zdobyła I miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Serdeczne gratulacje dla całej drużyny oraz jej opiekuna p. Edyty Zakrzewskiej! Trzymamy za Was kciuki w eliminacjach wojewódzkich!
     Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym - Obrazek 2