O nas

Gimnazjum im. Leszka Czarnego rozpoczęło swoją działalność 1 września 1999 roku.

26 stycznia 2001 roku szkoła otrzymała imię Leszka Czarnego – piastowskiego księcia, który w 1274 r. nadał prawa miejskie Lutomierskowi.

Pierwszym dyrektorem Gimnazjum był p. Tadeusz Rosiak, następnie funkcję tę pełnił p. Andrzej Stasiak (2007-2016).

W roku szkolnym 2016/17  dyrektorem szkoły był p. Adrian Kmiecik, który obecnie pełni funkcję wicedyrektora Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Lutomiersku (1 września 2017r. wskutek reformy systemu edukacji Gimnazjum zostało włączone do SP w Lutomiersku). Obecnie w naszej szkole w 7 oddziałach gimnazjalnych (klasy II i III) uczy się 144 uczniów.

Rok szkolny:

Z ostatniej chwili

Aktualności

• W środę, 6 grudnia obowiązuje skrócony rozkład zajęć lekcyjnych. Lekcje rozpoczynają się o godz. 8.00, kończą o 11.25 (dla całej szkoły). Przerwy trwają 5 minut.

Na obiady uczniowie będą proszeni w trakcie lekcji.

1. 8.00 – 8.30
    2. 8.35 – 9.05
    3. 9.10 – 9.40
    4. 9.45 – 10.15
    5. 10.20 – 10.50
    6. 10.55 – 11.25

11.30 – odwozy

Świetlica SP czynna do 17.00.

•  Z radością informujemy, że do etapu rejonowego konkursu Fascynująca Fizyka organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty, Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łózkiej oraz Wydział Elktrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej zakwalifikowali się Ewelina Hanelt z klasy 3a oraz Szymon Gądzia, również z klasy 3a.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

• Najbliższe konsultacje grudniowe zostały na prośbę Rady Rodziców połączone z kiermaszem świątecznym. Odbędą się 8 grudnia 2017 roku w godzinach 17.00 - 19.00. Na iermasz zapraszamy do sali gimnastycznej przy dotychczasowym Gimnazjum.

• W poniedziałek, 13 listopada w naszej szkole odbył się wyjątkowy koncert zorganizowany w ramach Tygodnia Patriotycznego. Uczniowie i nauczyciele oddziałów gimnazjalnych wsparci Gośćmi z Salezjańskiej Szkoły Muzycznej z Lutomierska oddali hołd narodowym bohaterom śpiewem. W rodzinnej atmosferze wspólnie zaśpiewali znane i mniej znane pieśni i piosenki z różnych czasów naszej niełątwej historii, wysłuchaliśmy także kilku solowych wykonań naszych uczniów oraz Gości. Było wzruszająco i patriotycznie... Serdecznie dziękujemy wszystkim za zanagażowanie!

• W dniu 6.11.2017r. w świetlicy odbył się konkurs profilaktyczny pt: „Zdrowo jeść! Zdrowo żyć!”.

Celem konkursu było:

1. Podniesienie świadomości oraz poziomu wiedzy dotyczącej:

-  zasad prawidłowego odżywienia,

- zaburzeń w odżywianiu,

1. Kształtowanie postaw i zachowań w zakresie prawidłowego żywienia.
    2. Rozwijanie u młodzieży umiejętności nabywania dystansu do lansowanego przez media ideału szczupłej sylwetki jak też zrozumienia, iż wygląd człowieka nie powinien decydować o je
  • Z radością informujemy, że do rejonowego etapu konursu kuratoryjnego z historii awansował Szymon Gądzia (klasa 3a).

Życzymy powodzenia w kolejnym etapie!!!

• Serdecznie zapraszmy rodziców i  opiekunów na konsultacje z nauczycielami w najbliższy poniedziałek, 6 listopada w godzinach 17.00 - 19.00

• 2 listopada to dzień wolny od zajęć dydaktycznych

• 17.10.2017

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PGE Narodowy - trasą piłkarza.

Aktualności