Co u nas?

O nas

 

Gimnazjum im. Leszka Czarnego rozpoczęło swoją działalność 1 września 1999 roku.

26 stycznia 2001 roku szkoła otrzymała imię Leszka Czarnego – piastowskiego księcia, który w 1274 r. nadał prawa miejskie Lutomierskowi.

Pierwszym dyrektorem Gimnazjum był p. Tadeusz Rosiak, następnie funkcję tę pełnił p. Andrzej Stasiak (2007-2016).

W roku szkolnym 2016/17  dyrektorem szkoły był p. Adrian Kmiecik, który obecnie pełni funkcję wicedyrektora Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Lutomiersku (1 września 2017r. wskutek reformy systemu edukacji Gimnazjum zostało włączone do SP w Lutomiersku). Obecnie w naszej szkole w 7 oddziałach gimnazjalnych (klasy II i III) uczy się 144 uczniów.

 

Galeria zdjęć

Rok szkolny:
liczba odwiedzin: 175483

Z ostatniej chwili

Aktualności

 • 21.02.2018

  16 lutego odbyły się szkolne eliminacje do IV Powiatowego Konkursu "Energia odnawialna - szansą przyszłości" dla uczniów klas siódmych szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum.
  Chcielibyśmy poinformować, że do finału zakwalifikowali się:
  Michał Mielczarek - klasa 2a
  Natalia Ponińska - klasa 3c
  Ignacy Barski - klasa 7a
  Tobiasz Hądzel - klasa 7a

  Opiekun p. Sylwia Łykowska

  Życzymy powodzenia w finale!!!
   

 • 21.02.2018

  16 lutego odbyły się szkolne eliminacje do IV Powiatowego Konkursu wiedzy o świecie kompuerów dls uczniów klas siódmych szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum.
  Chcielibyśmy poinformować, że do finału zakwalifikowali się:
  Mateusz Kacprzak - klasa 2c
  Wiktoria Kacprzak - klasa 3a
  Bartosz Kośka - klasa 3c

  Opiekun p. Sylwia Łykowska
  Życzymy powodzenia w finale!!!

 • Tuż przed feriami zimowymi odbyło się w szkole podsumowanie projektu edukacyjnego z języka niemieckiego pt; „Typische deutsche Gerichte- kulinarna podróż przez Niemcy”. Celem projektu było poznanie odrębności kulturowej krajów DACHL oraz zwiększenie kompetencji językowych. Grupa projektowa przygotowała collage ilustrujący tradycyjne potrawy niemieckie oraz ich pochodzenie. Zorganizowała również warsztat kulinarny w celu przyrządzenia potraw zgodnie z tradycyjną niemiecką recepturą. Efekty swojej pracy uczniowie prezentowali podczas zabawy karnawałowej na specjalnie przygotowanym stole. Podczas degustacji potraw kuchni niemieckiej uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mogli skosztować  min. sałatkę ziemniaczaną (Kartoffelsalat), strucle maślaną i marcepanową (Butterstollen, Marzipanstollen ), precle (Brezeln), marcepany (Marzipan) oraz ciasto biszkoptowe w kolorach flagi Niemiec. Wszystkie potrawy rozeszły się w mgnieniu oka.      

 • Wzorem lat ubiegłych szkolne koło PCK zorganizowało zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska „Arkadia” w Głownie. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Zebraliśmy bardzo dużo suchej karmy oraz puszek. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

 • Serdecznie gratulujemy Szymonowi Gądzia z klasy IIIa, któy awansował do wojewódzkiego etapu konkursu kuratoryjnego z historii!

 • 09.02.2018

  Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany

 • 27.01.2018

  UWAGA!!! - Obrazek 1

 • W czwartek, 18 stycznia uczniowie klas gimnazjalnych (w kategorii chłopcy) wywalczyli I miejsce w siatkówce w Powiatowych Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej! 

  Serdeczne gratulacje dla całej drużyny ora dla trenera p. Krzysztofa Milbrandta :-)

  Wielkie gratulacje także dla Huberta Chmieleckiego z klasy IIIC najlepszego zawodnika turnieju!

  Mistrzowie!!! - Obrazek 1

 • Serdecznie zapraszamy na zebranie w najbliższy czwartek, 25 stycznia, podsumowujące I półrocze nauki.

  17.00 - spotkanie na hali sportowej SP

  17.45 -  spotkanie z wyvhowawcsmi w klaach

  Serdecznie zapraszamy

  Zebrane z rodzicami/opiekunami - Obrazek 1

Aktualności

Kontakt

 • Gimnazjum im.Leszka Czarnego w Lutomiersku
  ul. Piłsudskiego 1
  95-083 Lutomiersk
 • 43 677-51-02

Galeria zdjęć